سلام دنیا!
خرداد ۸, ۱۳۹۶
مقاله۲
اسفند ۱۴, ۱۳۹۷

تبلت و فبلت

هر روز محصولاتی جدید ارتباطی و کامپیوتری وارد بازار می شوند. از جمله این محصولات فبلت ها و تبلت ها هستند. اکثر مردم تفاوت تبلت و فبلت را نمی دانند. شاید شما هم در اطرافتان کسانی را دیده باشید که فرق بین این دو محصول را به درستی درک نکرده اند و در اینکه بین آن ها کدام را انتخاب کنند و بخرند مردد هستند. در این جا از ویژگی ها و تفاوت های اصلی بین فبلت و تبلت می گوییم که شاید راهنمای خوبی برای همه باشد.

معرفی فبلت

فبلت ها از محصولات جدید ارتباطی هستند که از نظر قابلیت ها و ویژگی ها مورد استفاده بین گوشی های هوشمند و تبلت ها قرار گرفته اند. این محصولات از نظر هوشمندی و کاربرد به پای گوشی های هوشمند نمی رسند اما از تبلت ها کاربردی تر هستند.

فبلت چیست

فبلت ها ترکیبی از گوشی های هوشمند و تبلت ها هستند فبلت ها مثل گوشی های هوشمند کار می کنند و مثل تبلت ها قابلیت پخش موسیقی، ویدئو، نقاشی و.. را دارند.

فبلت ها ابزارهای ارتباطی هستند که صفحه ای بزرگتر از گوشی های هوشمند و کوچکتر از تبلت ها هستند در واقع فبلت ها دارای صفحه نمایشی بزرگتر از صفحه نمایش گوشی ها و از تبلت ها کوچکتر است.

تبلت ها

تبلت ها دارای صفحه نمایش های رنگی هستند که امکان اتصال به اینترنت و گوش دادن به موسیقی و بازی های متنوع را دارند. تبلت در مقایسه با لپ تاپ ها وزن سبک تری داشته و به همین دلیل قابل حمل هستند و حتی بهتر از لپ تاپ ها قابلیت حمل را دارند. تبلت ها بیشتر مورد استفاده ی دانشجویان و دانش آموزان هستند تا لپ تاپ ها.

تبلت ها نیز خود به تنهایی یک نوع فبلت است که از لحاظ اندازه بزرگتر بوده و در حدود ۷ تا ۱۵ اینچ است. اما فبلت ها تقریبا ۵٫۱ تا ۶٫۹ اینچ می باشند و تبلتی که بین ۷ تا ۹٫۵ اینچ اندازه داشته باشد را مینی فبلت می گویند.

با کیان موبایل در ادامه همراه باشید

معرفی تبلت و فبلت در کیان موبایل
تبلت و فبلت

تفاوت فبلت و تبلت در چیست؟

تفاوت این دو محصول این است که فبلت ها همانند گوشی های هوشمند بوده و بسیار راحت تر از تبلت ها قابل حمل هستند در حالی که تبلت ها برای مصارفی مثل گوشی های هوشمند بسیار بزرگ هستند. مثلا فبلت گلگسی مگا ۶٫۳ سامسونگ جزء یکی از فبلت های بزرگ است و دارای وزنی  درحدود ۱۹۹ گرم دارد.

از لحاظ صفحه نمایش تبلت از فبلت بزرگتر است و هر دو محصول میتوانند به عنوان گوشی هوشمند هم کاربرد داشته باشند، اما اندازه تبلت به عنوان یک گوشی بسیار بزرگ است در نتیجه اغلب از فبلت ها به عنوان گوشی هوشمند استفاده می شود.

تفاوت در ویژگی دوربین تبلت و فبلت

از ویژگی های تبلت ها این که دارای دوربین هم هستند ولی بیشتر تولید کنندگان این محصولات ارتباطی، تبلت ها را برای حمل و نقل آسان آن تولید می کنند، بنابراین دوربین تبلت ویژگی بارز و قابل توجه آن نیست در عوض فبلت ها دوربین های با کیفیتی دارند تقریبا شبیه به دوربین های گوشی های هوشمند، مثلا ۸ تا ۱۳ مگا پیکسل کیفیت دوربین فبلت ها است در حالی که دوربین تبلت نهایتا تا ۵ مگا پیکسل می باشد.

تفاوت از نظر فنی در تبلت و فبلت

نکته قابل توجه این است که از نظر فنی تفاوتی بین فبلت و تبلت وجود ندارد، اما تولید کنندگان معمولا فبلت را به باتری هایی با عملکرد بهتر مجهز می کنند بنابراین فبلت ها کاربردی تر از فبلت ها هستند.

تبلت به دلیل صفحه نمایش بزرگتر معمولا تا ۱۰ ساعت باتری را نگه می دارند اما فبلت ها با صفحه نمایش کوچکتر ۱۵ تا ۲۰ ساعت قابلیت نگه داری باتری را دارند.

معرفی تبلت و فبلت در کیان موبایل
تبلت و فبلت

خرید و فروش انواع گوشی ها و موبایل ها در برندهای مختلف و انواع تبلت و فبلت در کیان موبایل

کارشناسان کیان موبایل برای خرید آسان و قابل اطمینان در کنار شما هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کیان موبایل

محصولات بیشتر در کانال

ورود به کانال عدم ورود به کانال